Výhody podlahového topení

Proč je podlahové topení tak přesvědčivé

 • Velká vytápěná plocha, rovnoměrné teplo

  U konvenčních vytápěcích systémů se teplo šíří z jedné strany místnosti, zpravidla směrem od oken. To způsobuje cirkulaci vzduchu a jeho nerovnoměrnou teplotu. U podlahového topení tomu tak není: Zde teplo vychází z velké plochy a prostor rovnoměrně ohřívá.

 • Opticky hezčí místnosti bez radiátorů

  Viděli jste již někdy estetický radiátor? My také ne.

  Proto pokud nainstalujete vytápěcí systém pod podlahu, nebudou vaše obytné prostory pouze hezčí, ale ušetříte i spoustu místa, které můžete využít pro zařízení, na které se budete skutečně chtít dívat každý den a používat jej.

 • Oddech pro alergiky

  Protože rozdíl teploty mezi podlahovým topením a vzduchem v místnosti činí pouhých několik stupňů, je pohyb vzduchu (cirkulace vzduchu) pouze minimální v porovnání s konvenčním topením. Díky této skutečnosti podlahové topení téměř nevíří prach a zbytečně nezatěžuje vaše dýchání.

  Skutečné nadšení vyvolá podlahové vytápění u lidí s alergiemi na domovní prach: Nejenže se ve vzduchu víří méně alergenů produkovaných roztoči —  suchý vytápěný podklad bere nevítaným roztočům živnou půdu, zejména v kombinaci s hygienickou, snadno udržovatelnou keramickou podlahou.

 • Hygienický povrch

  Hygienický povrch

  Na vytápěné podlaze kapaliny rychle vysychají. Bakterie, plísně a roztoči proto nemají žádnou šanci. Pokud chcete položit ve vaší koupelně nebo kuchyni hygienickou podlahu nebo máte doma batolata, je pro vás podlahové topení dobrá volba.

 • Úspora energie a peněz

  Úspora energie a peněz

  Podlahové topení si v porovnání s topným systémem s radiátory vystačí s mnohem nižší teplotou vody, protože má mnohem větší topnou plochu než radiátor, a tak rozdíl teplot mezi vytápěnou plochou a vzduchem v místnosti nemusí být tak velký, aby se místnost efektivně vytopila. Tzv. teplota vody na přívodním potrubí proto může být o několik stupňů nižší — na jeden teplotní stupeň tak ušetříte cca 2% energie, což má přímý vliv na náklady na vytápění.

 • Optimální v kombinaci s dlažbou

  Teprve s podlahovými krytinami z keramické dlažby nebo přírodního kamene může podlahové topení ukázat, co se v něm skrývá.

  Díky jejich dobré tepelné vodivosti jsou tyto materiály z ekonomického a ekologického hlediska nejlepší volba. Používat však lze i jiné, výrobcem schválené krytiny jako koberec, PVC nebo parkety.

 • Možnost krátké doby montáže

  Kdo se rozhodne pro moderní systém vytápění, jako je keramická klima podlaha Schlüter®-BEKOTEC-THERM, nemusí počítat s dlouhou dobou montáže.

  Díky speciální konstrukci keramické klima podlahy lze keramickou dlažbu nebo desky z přírodního kamene pokládat na systémovou rohož Schlüter®-DITRA 25 ihned jakmile je potěr pochozí. Odpadá tak dlouhé vysychání potěru a časově náročné náběhové vytápění. Protože je pro tenký potěr menší spotřeba materiálu, ušetří se jak hmotnost, tak konstrukční výška a montáž vyžaduje mnohem méně času.

 • Díky nízké konstrukční výšce lze pokládku provádět dodatečně

  Kdo chce dnes renovovat nebo rekonstruovat, nemusí se vzdát výhod moderního podlahového topení. Pro toto použití byly speciálně vyvinuty varianty Schlüter®-BEKOTEC-EN 18 FTS a Schlüter®-BEKOTEC-EN 12 FK. Díky mimořádně nízké konstrukční výšce a minimálnímu objemu potěru vzniká nízké statické zatížení. Lze proto provádět i rekonstrukce ve staré zástavbě a v památkově chráněných budovách. Další výhoda: Odpadá vybourávání stávajícího potěru. To nejenom zkrátí dobu montáže, ale sníží i náklady, hluk a nepořádek.

 • Zvýšení tržní hodnoty

  Zvýšení tržní hodnoty

  Podlahové topení má mnoho předností. To ví i trh: Tržní hodnota nemovitostí s podlahovým topením je často mnohem vyšší než u objektů, které jsou vybaveny radiátory. Rozhodnutí pro plošné vytápění se proto vyplatí hned z několika důvodů!

Budoucnost vytápí plošně

Kvůli nízkým teplotám na přívodním vedení je plošné vytápění ideálně vhodné pro provoz s ekologickými, regenerativními zdroji tepla, jako jsou tepelná čerpadla, nebo v kombinaci se solární technikou. A protože se na rozdíl od konvenčního topení teplo ukládá i do stavební konstrukce, kde se akumuluje, je plošné vytápění perspektivním dlouhodobým řešením pro dobře zateplené domy s rovnoměrnou teplotou v místnostech.

Příjemnější teplo neexistuje

Experti na příjemný pocit vědí: Člověk vnímá teplo jako mimořádně příjemné, jestliže je rozdíl mezi teplotou vzduchu v místnosti a na povrchu stěn a stropu co možná nejmenší a jestliže jsou hlava a nohy přibližně stejně teplé.

Jako experti na plošné vytápění víme: Podlahové topení vám poskytuje všechny tyto výhody. Jestliže je v porovnání s jednoduchým radiátorem zahřívána mimořádně velká plocha, není pro šíření tepla potřebný téměř žádný pohyb vzduchu. Současně není nutné ohřívat podlahu a stěny vzduchem, a proto může plošné vytápění pracovat s rozdílem teplot ke vzduchu v místnosti v rozsahu několika stupňů celsia. A protože je teplotní spád tak malý, budete podlahové topení vnímat i v létě s chladnou hlavou jako příjemné.

Přesvědčilo vás to?

Pak poznejte náš kompletní systém Schlüter®-BEKOTEC-THERM!

Schlüter®-BEKOTEC-THERM