Sdílet

Výhody podlahového topení

Od montáže, přes náklady na topení po distribuci tepla. Podlahová topení mají mnoho různých výhod. Přečtěte si, co vše hovoří pro pořízení klima podlahy.

Úspora energie a peněz

Na rozdíl od radiátorového topení si podlahové topení vystačí s mnohem nižší teplotou vody, protože plošné topení má větší povrch než radiátory. Teplota vody na přívodu proto může být o mnoho stupňů nižší. Tím ušetříte energii, což má přímý vliv na vyúčtování nákladů na topení.

Hezčí prostory bez radiátorů

Rozlučte se s radiátory, které ubírají prostor. Jestliže nainstalujete topení pod podlahu, nejenže budou vaše obytné prostory hezčí, ale ušetříte i spoustu místa, které můžete využít pro vaše zařízení.

Velká vytápěná plocha, rovnoměrné klima v místnosti

U konvenčního topení se teplo šíří od jedné strany místnosti, zpravidla od okna. To způsobuje cirkulaci vzduchu a jeho nerovnoměrnou teplotu. Ne však u plošného topení. Zde teplo vychází z velké plochy a prostor rovnoměrně ohřívá.

Hygiena na celé ploše

Na vytápěné podlaze kapaliny rychle vysychají. Bakterie, plísně a roztoči tak nemají žádnou šanci. Jestliže chcete ve své koupelně nebo kuchyni položit hygienickou podlahu nebo máte doma batole, je podlahové topení perfektní řešení pro Váš domov.

Úleva pro alergiky

Protože rozdíl teploty mezi podlahovým topením a vzduchem v místnosti činí pouhých několik stupňů, je pohyb vzduchu (cirkulace vzduchu) pouze minimální v porovnání s konvenčním topením. Díky této skutečnosti podlahové topení téměř nevíří prach a zbytečně nezatěžuje vaše dýchání.

Skutečným pokladem jsou podlahová topení pro lidi s alergií na domácí prach. Nejenže se ve vzduchu víří méně alergenů produkovaných roztoči —  suchý vytápěný podklad bere nevítaným roztočům živnou půdu, zejména v kombinaci s hygienickou, snadno udržovatelnou keramickou dlažbou.

Možnost dodatečné instalace díky nízké konstrukční výšce

Kdo chce dnes renovovat nebo rekonstruovat, nemusí se vzdát výhod moderního podlahového topení. Pro tyto případy byly speciálně vyvinuty varianty Schlüter-BEKOTEC-EN 18 FTS a Schlüter-BEKOTEC-EN 12 FK. Díky mimořádně nízké konstrukční výšce a minimální hmotě potěru dochází k nízkému statickému zatížení. Lze proto provádět i rekonstrukce starých objektů a památkově chráněných budov. Další výhoda: Odpadá odstraňování stávajícího potěru. To nejenom zkracuje dobu montáže, ale snižuje i náklady, hlučnost a množství stavebního odpadu.

Zvýšení tržní hodnoty

Podlahové topení má mnoho výhod. To ví i trh. Tržní hodnota nemovitosti s podlahovým topením je často mnohem vyšší než u objektů vybavených radiátory. Rozhodnutí pro podlahové topení se proto vyplatí hned z několika důvodů!

Umožňuje krátkou dobu montáže.

Kdo se rozhodne pro moderní systém vytápění, jakým je podlahové topení Schlüter-BEKOTEC-THERM nebo Schlüter-DITRA-HEAT-E, nemusí počítat s dlouhou dobou montáže. Díky speciální konstrukci lze keramickou dlažbu nebo desky z přírodního kamene pokládat na systémovou rohož Schlüter-DITRA ihned, jakmile je potěr pochozí. Odpadá dlouhé čekání na vyschnutí potěru a časově náročné natápění potěru. A protože se na tenkou vrstvu potěru spotřebuje mnohem méně materiálu, ušetří se hmotnost a konstrukční výška a montáž vyžaduje mnohem méně času.

Optimální v kombinaci s keramikou

Optimal mit Keramik

Teprve s podlahovými krytinami z keramiky nebo přírodního kamene může podlahové topení skutečně ukázat, co se v něm skrývá. Lze však použít i jiné vhodné podlahové krytiny jako koberec, PVC nebo parkety. Dbejte přitom na informace výrobce.

Voda nebo elektřina? Můžete si vybrat!

Poznejte naše systémy:

Sdílet