Sdílet

Trulli

Rekonstrukce zvláštního obytného domu

Domky „Trulli“ jsou jedním z nejdůležitějších a nejznámějších symbolů oblasti Apulie v Itálii – „Trulli“ v obci Alberobello jsou dokonce zapsány do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Domky s kruhovým půdorysem ze 17. století jsou postavené ze suchého zdiva bez malty. Díky konstrukci z masivního přírodního kamene s velmi tlustými stěnami a malými okny poskytují dobrou ochranu proti horku v létě a v zimě akumulují teplo. Stavby proto představují prototypy pasivních staveb a modulárního způsobu stavění, protože veškeré místnosti jsou postaveny okolo velké centrální místnosti.

Při renovaci takové budovy jde na jedné straně o to, aby byl zachován charakter budovy, na druhé straně musí být dům přizpůsoben dnešním potřebám. Instalací podlahového topení Schlüter®-BEKOTEC-THERM lze ideálním způsobem tento kompromis vytvořit. Proto se rodina Larucciových rozhodla použít ve svém domku „Trulli“ v Polignano a Mare keramickou klima podlahu. Důležitý důvod spočíval v tom, že nejsou zapotřebí žádné radiátory a zůstane proto zachován charakter stěn. Nízká konstrukční výška systému dále umožnila nadále používat původní charakteristické dveře domu.

Stavebníkovi také velmi pomohlo snadné řezání a pokládka desek BEKOTEC-EN – instalaci podlahového topení se proto podařilo bezproblémově zvládnout navzdory komplikovanému tvaru půdorysu. Překážkou tak nebylo ani propojení hlavního prostoru s jednotlivými místnostmi. Protože lze u BEKOTEC systému přizpůsobit uspořádání dilatačních spár rastru spár dlažby, bylo také při pokládce desek z přírodního kamene možné individální rozmístění. Tuto zvláštní stavbu se tak podařilo úspěšně renovovat, aniž by její původní forma doznala újmy.

Sdílet

Endlich barfuß über warme Fliesen laufen - dank einer Fußbodenheizung von Schlüter!

Poznejte náš kompletní systém Schlüter®-BEKOTEC-THERM!

Schlüter®-BEKOTEC-THERM