Sdílet

Kostel Kreuzkirche v Drážďanech

Moderní technika – skrytá pod 100 let starými mramorovými deskami

Kostel Kreuzkirche – světoznámý svým pěveckým sborem Kreuzchor a zmiňovaný již v dokumentech ze 13. století – utváří jako jedna z nejstarších budov siluetu metropole na Labi - Drážďan. V průběhu rekonstrukce se mělo provést restaurování podlahy oltáře, aby se odstranilo stále viditelné poškození ze 2. světové války.

Konstrukce více než 100 let staré podlahy sice ještě existovala, převážná část velmi velkých desek (až formátu 260 x 60 cm) však byla poškozená. Na mnoha místech byly uvolněné prvky nahrazeny prostým betonovým potěrem. Více než 60 let po konci války nyní chtěla evangelicko-luteránská církev jako stavebník nechat obnovit původní stav – a současně dovybavit oblast oltáře o ploše 177 m² ve tvaru motýlka, která zároveň slouží sboru Kreuzchor jako pódium, moderním podlahovým topením pro základní temperování.

Pro konvenční teplovodní topení ovšem chyběla potřebná konstrukční výška cca 90 mm. Specialista na rekonstrukce Jörg Winkler ze společnosti "Winkler Fliesen & Naturstein" (Dippoldiswalde) však přišel s vhodným řešením: keramickou klima podlahou Schlüter-BEKOTEC-THERM.

Celá řada pozitivních argumentů přesvědčila stavebníka, pro kterého bylo důležité, aby výzdoba z minulosti působila i v současnosti a aby bylo možné navrátit opatrným restaurováním oltáři jeho důstojnost.

Po ukončení restaurátorských prací se rychle ukázalo, že keramická klima podlaha Schlüter-BEKOTEC-THERM byla tou správnou volbou: Nádherný vzor na podlaze zazářil opět ve staré kráse – zcela bez rušivých dilatačních spár v dlažbě – a studené nohy členů Kreuzchoru a Drážďanské filharmonie patří minulosti.

Sdílet

Endlich barfuß über warme Fliesen laufen - dank einer Fußbodenheizung von Schlüter!

Poznejte náš kompletní systém Schlüter®-BEKOTEC-THERM!

Schlüter®-BEKOTEC-THERM