• Dank flachem Aufbau lässt sich die Fußbodenheizung BEKOTEC-THERM im Altbau nachrüsten.

Sdílet

Dodatečná instalace podlahového topení ve starých objektech

Památkově chráněná sakrální stavba nebo bytový dům ze 60. minulého století: Schlüter-BEKOTEC-THERM přispěl v bezpočtu rekonstruovaných a renovovaných objektů ke splnění současných energetických standardů. Díky nízké konstrukční výšce a z toho vyplývajícímu nízkému statickému zatížení podlahy je systém Schlüter®-BEKOTEC-THERM ideálně vhodný pro dodatečnou instalaci ve starých objektech.

Nízké a lehké - ideální podlahové topení pro rekonstrukce starých objektů.Protože je topný potěr nanášený na BEKOTEC-THERM systémy mimořádně tenký, je konstrukce neobyčejně lehká a velmi nízká. To je znatelné při renovacích ve starých objektech - vždyť zde se jedná o každý milimetr. Nízká konstrukční výška je však výhodou i v novostavbách, neboť vytváří rezervy pro dodatečnou kročejovou izolaci.

Pro srovnání: Konvenční systémy podlahového topení mají krycí vrstvu potěru minimálně 45 mm nad topným potrubím. Z toho vyplývá hmotnost potěru více než 130 kg na metr čtvereční. Schlüter-BEKOTEC systém vychází z tenkovrstvé podlahové konstrukce a vystačí si s krycí vrstvou potěru 8 mm nad výlisky. Štíhlý výsledek: více než 50 procentní úspora hmotnosti potěru na metr čtvereční!

Izolace. Topení. Potěr.

Schlüter®-BEKOTEC-EN 18 FTS kommt auf eine niedrige Höhe von 23 mm.

U Schlüter-BEKOTEC-EN 18 FTS se jedná o kombinaci systému výlisků a kročejové izolace (ověřených 25 dB) o celkové tloušťce 23 mm. Tuto kombinaci lze pokládat přímo na nosný podklad, např. na beton nebo na konstrukci dřevěného stropu. Do desky se následně pokládají topné trubky a potěr.

Silná lehká váha!

Spolu s potřebnou krycí vrstvou potěru 8 mm činí celková výška Schlüter-BEKOTEC-EN 18 FTS pouhých 31 mm při minimální možné hmotnosti 52 kg/m². Výsledek: přesvědčivé, neboť lehké řešení, které Vás jako projektanta potěší - také co se statiky vašeho objektu týče. Život může být tak snadný...

Další informace o Schlüter-BEKOTEC-THERM

"Nejtenčí možné" řešení

Schlüter®-BEKOTEC-EN 12 FK baut gerade einmal 12 mm auf - perfekt für Altbau-Sanierungen.

Schlüter-BEKOTEC-EN 12 FK je deska s výlisky o tloušťce pouhých 12 mm. Odstupy mezi výlisky BEKOTEC-EN-12 FK umožňují spolehlivé upnutí topného potrubí o průměru 10 mm.

Spolu s potěrem, který musí výlisky překrývat o 8 mm, dosahuje Schlüter-BEKOTEC-EN 12 FK senzačně nízké konstrukční výšky 20 mm a hmotnosti 40 kg/m².

Odpadá frézování!

Pokud plánujete renovaci nebo rekonstrukci, představuje podlahové topení Schlüter-BEKOTEC-EN 12 FK dokonalé řešení. Malá zatížitelnost nebo omezená konstrukční výška přestávají být díky Schlüter-BEKOTEC-EN 12 FK důvodem, proč se vzdát efektivního podlahového topení. Díky systému desky s výlisky navíc odpadá nákladné frézování. Tím se zkracuje doba montáže a snižuje pracnost!

Nízké, ale skvělé!

Silný produkt. Nenechte se zmást nízkou konstrukční výškou našich podlahových konstrukcí: Jsou stejně zatížitelné jako tradiční potěrové podlahy a jsou schopny pohlcovat vysoké provozní zatížení. Systémem Schlüter-BEKOTEC jsme již vybavili mnoho autosalonů. Skutečnost, že náš systém unese SUV o hmotnosti 3,5 tuny, Vás musí při plánování Vašeho projektu uklidnit, nebo snad ne?

Energetická rekonstrukce

Stavebníci často stojí při renovaci jednotlivých místností - například při rekonstrukci koupelny - před otázkou: „Podlahové topení nebo radiátory?" I když je objekt vybaven konvenčními radiátory, nabízí systém Schlüter-BEKOTEC-THERM možnost dovybavit jednotlivé místnosti v průběhu rekonstrukce novým topením. A sice úsporným podlahovým topením, které šetří energii a zároveň zvětšuje prostor.

Projektanti a stavebníci rozhodují o tom, zda celý starý objekt v rámci rekonstrukce vybaví moderním topením, nebo zda proběhne cílená energetická renovace jednotlivých místností s instalací plošného topení. Pokud by bylo nutné podlahovou plochu izolovat, lze tak učinit bez dalších vysokých nákladů položením rohože Schlüter-DITRA.

 • Příklad: bezbariérová vzorová koupelna Schlüter

  Bezbariérová vzorová koupelna Schlüter

  Bezbariérová vzorová koupelna Schlüter

  Německá společnost pro gerontotechniku (GGT) nabízí odborníkům z průmyslu, obchodu a řemesel i zájemcům z řad soukromníků rozsáhlý servis na téma „50+“. Na trvalé výstavě „Fórum pro generace“ představuje GGT v Iserlohnu celou řadu nabídek pro bezbariérové stavění a bydlení.

  Součástí této výstavy je také bezbariérová koupelna vybavená výrobky a řešeními Schlüter-Systems. Kromě sprchy v úrovni podlahy se Schlüter-KERDI-LINE, profilu na ochranu proti přetékání vody Schlüter-SHOWERPROFILE-WS a Schlüter-DECO-SG profilu pro uchycení sprchy lze vidět i Schlüter-KERDI-DRAIN odtok pro centrální bodové odvodnění.

  Další komfort v koupelně přináší dlažba, kterou lze rychle zahřát. Proto je koupelna GGT také vybavena naším tenkovrstvým a energeticky úsporným podlahovým topením Schlüter-BEKOTEC-THERM. Na obložené lavici je navíc použito elektrické temperování podlahy Schlüter-DITRA-HEAT-E.

  Umyvadlo a zrcadlo nad ním elegantně osvětlují inovativní osvětlovací profily Schlüter-LIPROTEC. Mimořádnou lahůdkou je odvodňovací žlab Schlüter-KERDI-LINE použitý pro odtok v umyvadle.

  Jako základ pro práce v celé koupelně slouží podklad pro obkládání Schlüter-KERDI-BOARD. Použité obklady pocházejí z Agrob Buchtal.

Ein neues Duscherlebnis: Warme Wandlfliesen in der Dusche mit DITRA-HEAT-E.

Teplý obklad na stěně a na podlaze rekonstruované koupelny

Také elektrické plošné topení Schlüter-DITRA-HEAT-E se dokonale hodí pro dodatečnou pokládku ve starých objektech. Systém slouží jako doplnění ke stávajícím topným systémům a stará se o výkonný ohřev ploch, kde se chodí bosou nohou např. před umyvadlem nebo o příjemné teplo ve sprše. Kompletní tenkovrstvé topení včetně izolace dosahuje obdivuhodně nízké konstrukční výšky 5,5 mm.

Dodatečná instalace podlahového topení: Náklady

S pomocí naší kalkulačky nákladů zjistíte obratem a zcela nezávazně možné náklady na podlahové topení BEKOTEC-THERM.

Sdílet

Endlich barfuß über warme Fliesen laufen - dank einer Fußbodenheizung von Schlüter!

Poznejte náš kompletní systém Schlüter®-BEKOTEC-THERM!

Schlüter®-BEKOTEC-THERM