Sdílet

Projekt Moonstone – BEKOTEC-THERM v luxusním energeticky úsporném domě

Usedlost ve Velké Británii v blízkosti anglického města Cheltenham známá jako „projekt Moonstone" ukazuje působivým způsobem, že lze dokonale spojit luxusní stavění, impozantní architekturu a ekologické udržitelné myšlení.

V bývalém průmyslovém areálu vybudoval stavební podnikatel John Croft ultramoderní víceposchoďovou budovu, která splňuje veškeré nároky, obsahuje šest ložnic, bazén, fitness studio, kino a hernu.

Současně splňuje nejvyšší ekologické standardy. Podstatným způsobem k tomu přispívá keramická klima podlaha Schlüter-BEKOTEC-THERM. Ta byla v kombinaci s dlaždicemi z přírodního kamene značky Jerusalem Gold položena na celé užitné ploše impozantního obytného domu, která činí 1.470 m2. Carl Stokes, manažer divize ve Schlüter-Systems Ltd ve Velké Británii, vysvětluje: „John Croft se rozhodl pro náš systém, protože byl přesvědčen o rychlé reakci podlahového topení, kterou umožňuje nízká konstrukční výška. Rozhodující pro něj bylo samozřejmě i energetická účinnost keramické klima podlahy, protože chtěl od samotného začátku postavit „Positive Energy House", tedy dům, který vyprodukuje více energie, než spotřebuje a je naprosto soběstačný."

Keramická klima podlaha se ukázala jako ideální systém pro stavbu, protože se díky malé konstrukční výšce ideálně hodí pro provoz v kombinaci s regenerativními zdroji energie. A právě je projekt Moonstone využívá: 80 % potřebné energie generuje stěna z fotovoltaických článků, zbývajících 20 % dodává tepelné čerpadlo.

Tato metoda získávání energie je doplněná nejmodernějšími izolacemi: Stěny jsou v tloušťce 50 cm z kamene a vysoce moderního extrudovaného a vodotěsného izolačního materiálu. Na vnitřní straně se potom ještě nacházejí betonové bloky, které v létě přispívají k chlazení a v zimě akumulují teplo. V kombinaci s trojskly v oknech vznikla tímto způsobem budova, která splňuje nejvyšší standardy pasivního domu resp. která dokonce překračuje izolační hodnoty tohoto standardu o 65 %.

Projekt Moonstone tím působivě dokládá, jak může být „dům zítřka" již dnes vzorem pro náročnou a trvale udržitelnou stavbu domu. S inovativními stavebními materiály a smysluplně sladěným konceptem úspory energie lze strategii ekologického stavění bez problémů realizovat i v takovém luxusním objektu, aniž by tím utrpěl komfort. Velkým dílem tomu přispívá keramická klima podlaha Schlüter-BEKOTEC-THERM jako energeticky efektivní systém podlahového topení.

Sdílet

Endlich barfuß über warme Fliesen laufen - dank einer Fußbodenheizung von Schlüter!

Poznejte náš kompletní systém Schlüter®-BEKOTEC-THERM!

Schlüter®-BEKOTEC-THERM