Sdílet

Naše odpovědi na často kladené otázky o podlahovém topení

Pokusíme se zodpovědět nejčastěji kladené otázky, ať už Vám chybí obecné informace o podlahových topeních nebo se zajímáte o náš systém BEKOTEC-THERM!

Máte dotaz, který zde není zodpovězen, nebo již dokonce plánujete konkrétní projekt? Máme radost, že jste nás kontaktovali!

Navázat kontakt

Sdílet

Otázky & odpovědi

 • Existuje na BEKOTEC systém záruka?

  Ano, a sice exkluzivně od Schlüter-Systems. Jsme jediný výrobce, který poskytuje na celý systém 5-letou záruku. Tato záruka se vztahuje na celou konstrukci podlahy, zahrnuje tedy i horní krytinu.

 • Na co musím dávat pozor, abych záruku dostal?

  Komponenty v potěru musí být od firmy Schlüter. To znamená, že musí být instalovány potěrová deska s výlisky, obvodová páska, systémové topné trubky a profil pro obvodové spáry Dilex-EK / RF.

 • Existuje minimální nebo maximální velikost formátu použité keramické dlažby?

  Minimální formát keramické dlažby činí 5 x 5 centimetrů. Maximální velikost u Schlüter-BEKOTEC-THERM není předepsána. Bez problémů lze proto pokládat i velké formáty 1,5 x 3 metry.

 • Na co je nutné dbát u materiálu určeného k tlumení kročejového hluku, který se pokládá pod systémem BEKOTEC?

  Stlačitelnost (CP) všech použitých komponent pod systémem BEKOTEC musí činit méně než 3 mm.

 • Jak vysoká smí být u systému BEKOTEC teplota v potěru?

  Teplota v oblasti topných prvků nesmí u potěrů z litého asfaltu trvale překročit 45 °C, u síranovápenatých a cementových potěrů pak nesmí trvale překročit 55 °C.

 • Musí se používat podlahové topení v kombinaci s keramickou dlažbou?

  Se Schlüter-BEKOTEC-THERM to není žádný problém, vaše podlahové topení můžete provozovat s mnoha různými krytinami. Použít lze měkké krytiny (linoleum; korek; PCV) i parkety nebo laminát.

  Přehled možných druhů krytin naleznete zde:

  Více informací

 • Podlahová topení bývají pomalá, platí to i pro BEKOTEC-THERM?

  To může platit u konvenčních systémů, keramická klima podlaha však díky malé hmotě potěru šetří cca 3,7 metrů krychlových potěru na 100 metrů čtverečních plochy. Není proto nutné zahřívat ušetřených 7,4 tun (!) hmoty potěru BEKOTEC-THERM proto reaguje výrazně rychleji než konvenční podlahové topení.

  Efektivní, komfortní regulaci "topného tělesa podlahy" s nastavením snížení teploty ve spojení se systémovou Schlüter regulační technikou nestojí tedy nic v cestě.

 • Je BEKOTEC-THERM vhodný pro mou rekonstrukci ve starém objektu?

  Ano! Díky nízké hmotnosti systému a nízké konstrukční výšce je naše podlahové topení ideální pro rekonstrukce a renovace. Pokud by bylo nutné plochu podlahy izolovat, lze to provést bez dalších velkých nákladů pomocí systémového komponentu Schlüter®-DITRA.

  Naše oddělení aplikační techniky je Vám k dispozici při úpravách podlahové konstrukce.  Kromě toho Vám můžeme doporučit speciálně vyškolené Schlüter systémové řemeslníky ve vašem okolí.

 • Jak mi plošné topení pomáhá při šetření energií?

  Při šetření energií vám podlahové vytápění pomáhá hned z několika důvodů: 

   

  • Vodu v topení již zdaleka není nutné tolik ohřívat jako u konvenčního topení, což buď značně redukuje spotřebu energie z fosilních zdrojů nebo elektrické energie - nebo vám umožní provozovat váš topný systém s regenerativními energiemi. 
  • Předávání tepla velkou plochou jako je podlaha nebo stěna je efektivnější než předávání tepla malým radiátorem, protože velká vytápěná plocha potřebuje mnohem nižší teplotu na přívodním potrubí.
  • Patentovaný BEKOTEC systém šetří více než 70% potěru, který potřebují jiné systémy.  Vrstva nad topnými potrubím položeným v podlaze je tak mnohem tenčí a předává teplo rychleji a efektivněji dále do místnosti.

   

 • Mohu kromě dlažby použít i jinou podlahovou krytinu?

  Ano! I když vám kvůli nízkému tepelnému odporu samozřejmě doporučujeme použít dlažbu nebo desky z přírodního kamene, lze v kombinaci s podlahovým topením použít i většinu ostatních podlahových krytin. Řada výrobců nabízí podlahové krytiny, vhodné výslovně pro použití nad podlahovým topením.

 • Je podlahové topení vhodné pro lidi s alergií na domácí prach?

  Naprosto! Na rozdíl od běžného topení (radiátorového topení) totiž podlahové topení nepředává teplo cirkulací vzduchu, nýbrž jako rovnoměrné sálavé teplo — podobně jako u kachlových kamen.  To má tu výhodu, že se téměř nevíří prach a že se prach, který se již ve vzduchu nachází, neroznáší automaticky do celého prostoru.

  Další výhoda pro alergiky: Bakteriím a plísním je na vytápěné podlaze díky teplému a suchému povrchu odebírána živná půda.

 • Trvá montáž podlahového topení déle?

  Ne, naopak! S deskou s výlisky Schlüter-BEKOTEC je podklad pro pokládku díky praktickým spojovacím systémům vytvořen během pouhých několika hodin.  A pokud se rozhodnete použít jako krytinu dlažbu, můžete ji na potěr položit v jednom pracovním kroku společně s rohoží Schlüter-DITRA-25, jakmile je potěr pochozí!  — U cementového potěru lze pokládku zpravidla provést již po jednom dni. U konvenční konstrukce bez Schlüter®-BEKOTEC musíte čekat cca 6 týdnů, než budete moci položit dlažbu.