BEKOTEC-THERM se představuje

  Schlüter-BEKOTEC-THERM je podlahové topení pro maximální komfort bydlení s minimální spotřebou energie. Naše krátké video vám představí základní funkce a výhody.

   

  • Úspornost
  • Rychlá reakce
  • Nízká konstrukční výška
  • Topí a chladí
  • Vhodné pro mnoho podlahových krytin

   

Schlüter®-BEKOTEC-THERM

Die Warmwasser-Fußbodenheizung Schlüter-BEKOTEC-THERM punktet durch die niedrige Aufbauhöhe.

Schlüter-BEKOTEC-THERM je teplovodní podlahové topení položené v systému výlisků. Patentovaná konstrukce podlahy s inovativní technikou vytápění činí ze systému rychle reagující klima podlahu s nízkými provozními náklady a mimořádně nízkou teplotou na přívodu.

Díky rychlé a nekomplikované pokládce nabízí BEKOTEC-THERM mnoho výhod již při instalaci. V kombinaci s regenerativními zdroji energie je energeticky úsporné teplovodní podlahové topení maximálně efektivní a příjemné.

Nízké teplovodní podlahové topení pro optimální klima v místnosti

Cleveres System: Schlüter bietet mit BEKOTEC-THERM Noppenplatten, Heizrohre und Heizkreisverteiler

Systém boduje nízkou konstrukční výškou. Díky malé hmotě potěru a umístění topných trubek v blízkosti povrchu reaguje BEKOTEC-THERM mimořádně rychle na změny teploty. Díky krátké době ohřevu se podlahové topení stará o komfortní teplo mezi vlastními čtyřmi stěnami.

Výhody BEKOTEC-THERM

 • Nízká spotřeba energie, nízké náklady na vytápění.

  Úspora energie a peněz

  Geld und Energie sparen mit Schlüter Fußbodenheizungen!

  Plošné topení si v porovnání s konvenčním topením vystačí s poloviční teplotou vody, protože rozdíl mezi teplotou vytápěné plochy a vzduchem v místnosti nemusí být pro efektivní ohřátí místnosti tak velký. Teplota vody na přívodu proto může být o mnoho stupňů nižší. Výsledek: na každý stupeň ušetříte 2% energie a tím peníze při vyúčtování nákladů na vytápění.

  Výhodné pořízení a provoz

  Keramickou klima podlahu BEKOTEC-THERM lze díky promyšlenému systému nainstalovat snadno a rychle, šetří tak již při montáži čas a materiál. Systém boduje i v dlouhodobé perspektivě: Keramická podlaha potřebuje během provozu výrazně méně energie než radiátorové topení a šetří tak měsíc co měsíc peníze.

  Vyšší pocitová teplota

  Protože mírné sálavé teplo ploch poskytuje mimořádně příjemný pocit, může být teplota v místnosti o cca dva stupně nižší než u běžných radiátorů.  Pocitová teplota je stejná - šetří se tak energie.

  Moderní kondenzační technika a Schlüter®-BEKOTEC-THERM

  Účinné zvýšení využití energie je založeno na využívání latentního tepla vázaného ve vodní páře spalin (zisk z částečné kondenzace).

  Vodní pára vzniká při spalování plynu a oleje. Teplo obsažené ve spalinách uniká u běžných nízkoteplotních kotlů společně s vodní párou bez využití komínem do okolí. U kondenzačních kotlů může vodní pára ve výměníku při odvodu spalin kondenzovat a poskytnout tak po procesu spalování další energii pro vytápění. 

  Tento efekt lze efektivně využít pouze u nízkých teplot na vratném potrubí.
  Keramická klima podlaha Schlüter-BEKOTEC-THERM zlepšuje energetickou účinnost při využívání spalného tepla díky nízkým teplotám v systému.

 • Nízká konstrukce. Krátká doba montáže

  Nízká konstrukční výška = málo potěru = krátká doba montáže

  Flache Höhe: Schlüter-BEKOTEC-THERM passt in jedes Heizungsprojekt!

  Rekonstrukce starého objektu nebo bytové prostory v novostavbě: díky velmi nízké konstrukční výšce se Schlüter-BEKOTEC-THERM hodí pro Váš stavební projekt a zaručí Vám krátkou dobu montáže - dlažbu pro Vaši keramickou klima podlahu lze na separační rohož Schlüter-DITRA pokládat okamžitě po dosažení pochozí tvrdosti potěru.

  Není tedy divu, že je systém BEKOTEC u chytrých projektantů a stavebníků na prvním místě, pokud jde o rychlý postup montáže!

  Úspora drahocenného času

  Náš patentovaný systém Schlüter-BEKOTEC-THERM přináší následující výhody:

  • Žádné dlouhé čekání na vyschnutí potěru
  • Zcela odpadá časově náročné natápění potěru
  • Méně materiálu = kratší doba montáže
  • Celkem lze ušetřit až šest týdnů z doby montáže
  • Žádné problémy se slaďováním a kompatibilitou, protože všechny komponenty vašeho topného systému jsou od Schlüter-Systems
   

  Je dobré vědět!

  Schlüter-BEKOTEC-THERM se osvědčuje již mnoho let v tuzemsku i zahraničí. Certifikace LEED naší nové administrativní budovy v Montrealu a platinový certifikát DGNB (Deutsche Gesellschaft für nachhaltiges Bauen /Německá společnost pro udržitelnou výstavbu) potvrzují udržitelnost Schlüter-BEKOTEC-THERM. Objektivní!

 • Příjemné pokojové klima.

  Příjemné teplo potřebuje plochu!

  Lidé pociťují teplo jako velmi příjemné, jestliže...

  • ...se teplo obejde bez průvanu.
  • ...mezi vzduchem v místnosti a povrchem stěn a stropu je co možná nejmenší teplotní rozdíl.
  • ...jsou hlava a nohy přibližně stejně teplé.

  Vytápění stěn, stropu nebo podlahy poskytuje všechny tyto výhody. Protože je v porovnání s klasickým radiátorem zahřívána mimořádně velká plocha, není pro šíření tepla nutný téměř žádný pohyb vzduchu.

  Současně není nutné ohřívat podlahu a stěny vzduchem, a proto může být teplotní rozdíl mezi plošným vytápěním a teplotou vzduchu v místnosti pouze několik stupňů celsia.  A protože je teplotní spád tak malý, budete podlahové topení vnímat jako příjemné s chladnou hlavou i v létě.

 • Dokonalé pro rekonstrukce a renovace.

  Renovace topení se Schlüter

  Protože má Schlüter-BEKOTEC-THERM pouze minimální výšku, ušetříte v porovnání s běžnými systémy podlahového topení cca 70 kilogramů potěru na metr čtvereční.

  Tento štíhlý výsledek je proto ideální pro rekonstrukce a renovace. Naši keramickou klima podlahu lze realizovat již od konstrukční výšky 20 mm po horní hranu potěru. Lze ji tedy použít i v případech, kdy jiné systémy podlahového topení z konstrukčních důvodů nelze použít.

  Také v rámci „lehké“ renovace přesvědčí nízká konstrukční výška Schlüter®-BEKOTEC-THERM – výška místnosti je ovlivněna pouze nepatrně, systém lze pokládat i na stávající dlažbu nebo na potěr

  Plusové body pro statiku a stavební konstrukci

  Se Schlüter-BEKOTEC-THERM tedy zabodujete u statiky a stavební konsturkce! Výpočet je jednoduchý:

  • Menší plošná hmotnost znamená menší statické zatížení Vaší stavební konstrukce.
  • Menší hmota potěru znamená méně vlhkosti během stavební fáze.

   

  Je dobré vědět!

   

  Vedle dlažby z keramiky a přírodního kamene lze použít i jiné materiály, např. parkety, laminát nebo koberec. Dejte Vašim nápadům prostor!

  Jakmile je cementový potěr pochozí, lze přilepit Schlüter-DITRA nebo Schlüter-DITRA-DRAIN 4 a na ni ihned dlažbu. U síranovápenatého (anhydritového) potěru by mělo být dosaženo zbytkové vlhkosti cca 2 %.

   

 • Krátká reakční doba.

  Rychlé zahřátí!

  Durch die geringe Höhe ist die Fußbodenheizung besonders reaktionsschnell.
  Durch die geringe Höhe ist die Fußbodenheizung besonders reaktionsschnell.

  Links: Aufheizverhalten einer konventionellen Fußbodenheizung - rechts: Aufheizverhalten von Schlüter®-BEKOTEC-THERM

  Díky extrémně vysoké účinnosti a nízké konstrukční výšce může tenkovrstvý systém reagovat na teplotní změny rychleji než tradiční systémy, protože se teplo ve vrstvě potěru uvolňuje v blízkosti povrchu.

  Keramická klima podlaha je proto ideální pro provoz s ekologickými regenerativními zdroji tepla, jako jsou tepelná čerpadla. Velké plus: I s konvenčními zdroji tepla šetří nízké teploty na přívodním potrubí životní prostředí a vaši peněženku.

  Patentovaný systém Schlüter-BEKOTEC-THERM  přináší následující výhody:

  • Teplota na přívodu u tradičních radiátorových systémů činila dříve 90-70 °C, u Schlüter-BEKOTEC-THERM činí průměrně cca 30 °C!
  • Díky vzájemně propojeným vzduchovým kanálkům v kontaktní separaci Schlüter-DITRA 25 se teplo šíří mimořádně rychle a rovnoměrně.
  • Systém BEKOTEC-THERM umožňuje realizovat i úsporný noční provoz.
  • Schlüter-BEKOTEC-THERM je ideální partner pro kombinaci s tepelným čerpadlem a solární technikou, jejichž energie navíc postačuje i k ohřevu užitkové vody pro koupelnu a kuchyni.
 • Topení v zimě, chlazení v létě.

  Topení a chlazení se systémem

  Více než očekáváte

  Mit einer reversiblen Wärmepumpe kann BEKOTEC-THERM im Sommer zum Kühlen eingesetzt werden.

  S naším podlahovým topením je studená dlažba během chladných dnů v zimě nebo na podzim již minulostí. Topný systém BEKOTEC-THERM umožňuje vytvořit příjemné teplo i během mrazu a zároveň topit komfortně a úsporně. Už nikdy nebudete chodit po studené dlažbě a budete mít i v zimě vždy teplé nohy a ideální teplotu vzduchu dle svých potřeb.

  Chlazení v létě

  Pokud Vás od května do září trápí horko, můžete BEKOTEC-THERM používat na jemné chlazení tím, že ovládání topení přepnete jednoduše do režimu chlazení. Bez velkého úsilí tak můžete temperováním plochy udržovat vaše obytné místnosti neustále chladné. Chladicí systémy BEKOTEC-THERM dokážou teplotu v místnosti snížit v porovnání s nechlazenými místnostmi až o 3°.

  Příslušná řídicí a regulační technika patří do výrobního programu BEKOTEC-THERM. Pro chlazení se využívají např. reverzní tepelná čerpadla.

 • Rovnoměrné teplo.

  Tak rychle se můžete cítit příjemně: Separační rohož Schlüter-DITRA má vzduchové kanálky, které se nacházejí přímo pod dlažbou. Teplo z topení se tak šíří mimořádně rovnoměrně a efektivně.

  Výsledek: Schlüter-BEKOTEC-THERM je energeticky úsporná, rychle reagující keramická klima podlaha, která si vystačí s velmi nízkými teplotami na přívodu. Umožňuje to velmi tenká konstrukce potěru.

  Rovnoměrné teplo díky vzduchovým kanálkům

  I v případě větších roztečí při pokládce topných trubek se naše keramická klima podlaha rychle zahřeje na požadovanou teplotu. U nás stojíte vždy oběma nohama na příjemně temperované podlahové krytině.

 • Dlouhá životnost.

  Chytré. Spolehlivé. Dlouhá životnost.

  Dlažba a přírodní kámen jsou pěkné a exkluzivní. Kromě toho se snadno udržují a jsou extrémně odolné. Nepodléhají téměř žádnému opotřebení. Zvláště tehdy, když jsou položeny na správný podklad: S patentovaným BEKOTEC podkladem vytvoříme konstrukci s malým pnutí a efektivně tak zabráníme vzniku trhlin a deformacím.

  Povrch keramické dlažby se dokonale hodí pro každodenní používání, snadno se udržuje, je ohnivzdorný a vysoce zatížitelný. Dokonce autosalony s extrémně vysokým namáháním podlahy důvěřují našemu patentovanému systému Schlüter-BEKOTEC-THERM.

  Dobré důvody ve prospěch BEKOTEC-THERM:

   

  • Dlažba zůstává trvale pěkná a funkční.
  • Trhliny a deformace nemají šanci.
  • Je zaručena vysoká zatížitelnost.
  • Keramické dlažby jsou hygienicky bezvadné.
  • Povrchy jsou ohnivzdorné.
 • Vhodné pro regenerativní zdroje energie

  Budoucnost vytápí plošně.

  BEKOTEC-THERM eignet sich perfekt für den Einsatz mit regenerativen Energiequellen.

  Díky nízkým teplotám na přívodním potrubí je plošné vytápění ideální pro provoz s ekologickými, regenerativními zdroji tepla, jako jsou tepelná čerpadla nebo kombinace se solární technikou.

  Tepelná čerpadla a Schlüter®-BEKOTEC-THERM

  Keramická klima podlaha BEKOTEC zde boduje hned třikrát! Její extrémně nízké teploty na přívodu způsobují :

  • Snížení spotřeby elektřiny na provoz tepelného čerpadla
  • Zlepšení ročního výkonu a tím vyšší energetickou účinnost v průběhu celé topné sezóny
  • Rychlejší amortizaci
  • Trvale nízké provozní náklady


  Solární technika a Schlüter®-BEKOTEC-THERM

  Koeficient ročního využití solárního zařízení, které je součástí vytápění budovy, roste s každým stupněm, o který je systémová teplota nižší. Díky nižším teplotám na přívodním potrubí u podlahového topení lze solární zařízení využívat pro vytápění místností mnohem déle, než je tomu u radiátorového topení. Vytápění budovy tak lze i za slunných zimních dnů pokrýt resp. podpořit vhodně dimenzovaným solárním zařízením. Keramická klima podlaha Schlüter-BEKOTEC-THERM zlepšuje energetickou účinnost při využívání solární techniky.

  Výsledek přesvědčí hned několikrát:

  • Nižší teploty na přívodu lze u plošných topení déle využívat pro vytápění místností.
  • Prodlužuje se doba využívání v průběhu roku. Tím se dosáhne vyšší energetické výtěžnosti v průběhu celé topné sezóny.
  • Zkracuje se doba amortizace zařízení.
  • Jsou splněny požadavky nařízení o šetření energiemi a požadavky zákona o hospodaření energií.
Jak funguje BEKOTEC-THERM?

Konstrukce systému

BEKOTEC-THERM steht in verschiedenen Aufbauhöhen zur Verfügung.

Základem podlahového topení BEKOTEC-THERM je potěrová deska s výlisky Schlüter-BEKOTEC-EN, kterou lze dodat v různých výškách. Mezi výlisky se upínají kvalitní topné trubky BEKOTEC-THERM-HR, poté se položí konvenční potěr. Minimální konstrukční výška po horní hranu potěru činí mezi 20 mm (EN 12 FK) a 52 mm (EN). Díky nízké výšce potřebuje podlahové topení nižší teplotu na přívodním potrubí (pouze 27 až 32 °C) a šetří v kombinaci s moderní topnou technikou náklady na energii.

Možnost připojení na mnoho topných systémů.

Systém lze pomocí rozdělovače topných okruhů Schlüter-BEKOTEC-THERM-HV/DE připojit téměř ke každému stávajícímu topnému systému. Díky nízké spotřebě energie se systém výborně hodí pro provoz s regenerativními zdroji energie, jako jsou tepelná čerpadla nebo solární zařízení. Při použití regenerativních zdrojů energie uplatní podlahové topení i svůj celkový potenciál pro úsporu energie: Podle studie Technické univerzity Drážďany činí potenciál úspor až 9,5 % -  to výrazně šetří Vaši peněženku.

Kratší doba montáže

Při montáži Schlüter-BEKOTEC-THERM neexistují téměř žádné časové prodlevy mezi jednotlivými stavebními kroky: Topné trubky se pokládají mezi výlisky, pokládka potěru se díky úspoře materiálu zkracuje na minimum a rohože DITRA umožňují okamžitě po dosažení pochozí tvrdosti potěru pokládku keramické dlažby. Se Schlüter-BEKOTEC lze navíc upustit od zdlouhavého natápění během zrání potěru, což značně zkracuje délku čekací doby do pokládky dlažby. Schlüter-Systems kromě toho nabízí zpracovateli 5 letou záruku na celý systém.

Pokládka BEKOTEC-THERM


Přehled komponentů

 • Desky s výlisky a příslušenství

  BEKOTEC-THERM Noppenplatten

  Základem systému jsou desky s výlisky ze skupiny výrobků Schlüter-BEKOTEC-EN. V závislosti na situaci na stavbě lze vybírat z různých modelů. Systém lze proto použít v novostavbách i při rekonstrukcích a renovacích.

  Všechny BEKOTEC varianty

 • Topné trubky, rozdělovače a přípojení

  Schlüter®-BEKOTEC-THERM Heizkreisverteiler

  U Schlüter-BEKOTEC-THERM se topné trubky pokládají přímo do desky s výlisky – proto si náš systém s výlisky vystačí s velmi nízkou konstrukční výškou. Vedle topných trubek nabízí Schlüter-Systems také veškeré další komponenty potřebné pro instalaci topných prvků.

  Naše řešení pro topné systémy

 • Ovládání a regulace

  Schlüter®-BEKOTEC-THERM bietet modernste Steuerungs- und Regelungsmodule.

  Díky pružným modulovým systémům ji lze přizpůsobit podmínkám stavby a individuálním požadavkům uživatelů. Ve spojení s dobrou regulovatelností keramické klima podlahy Schlüter®-BEKOTEC-THERM nezvyšuje pouze komfort, ale navíc splňuje předepsané požadavky nařízení o šetření energiemi.

  Naše výrobky pro regulační techniku

 • Další součásti systému

  Bewegungsfugenprofile, Rand- und Anschlussprofile sind die perfekte Ergänzung für BEKOTEC-THERM.

  Pro bezvadnou dlažbu z keramiky nebo přírodního kamene ve spojení se Schlüter®-BEKOTEC-THERM jsou potřebnou součástí systému níže popsané Schlüter výrobky:  

  • Entkopplungsmatte Schlüter-DITRA 25, Schlüter-DITRA-DRAIN 4 oder Schlüter-DITRA-HEAT-E
  • Bewegungsfugenprofile Schlüter-DILEX
  • Rand- und Anschlussfugenprofile Schlüter-DILEX

  K přehledu výrobků

Další informace o BEKOTEC-THERM

 • Downloads

  V sekci Downloads naleznete ceníky, technické listy a další informace pro investory, řemeslníky, architekty a projektanty.

  Přejít do sekce Downloads
 • Výpočet topného okruhu

  Náš kalkulátor topných okruhů Vám pomůže při plánování keramické klima podlahy. Nastavením různých parametrů zde pro Váš projekt vypočtete individuální spotřebu materiálu.

  Výpočet topného okruhu

Certifikace.

Je to pravda: S použitelností našich výrobků v každodenním provozu to myslíme velmi vážně!

Vedle praktických firemních testů jsou proto naše výrobky podrobovány i testům věhlasných nezávislých institutů. Výběr:

 • TÜV Rheinland – DIN CERTCO 7F165

 • iff Gutachter

 • TÜV Rheinland – DIN CERTCO 4276 2000-01

 • Bundesverband Flächenheizungen e.V.

 • bautest – Materialprüfung

Ocenění.

A protože jsou naše systémy opravdu dobré, získaly již několik cen. Od ceny Architects’ Darling Award až po výrobek roku – naše řešení se osvědčila již v mnoha oblastech.

BEKOTEC-THERM: parádní disciplíny

 • 1.Tepelně technické výhody

   

   

  • Rychlá reakce
  • Rovnoměrné šíření tepla
  • Nízká teplota na přívodním potrubí, nízké náklady na vytápění
  • Vhodné pro použití s regenerativními zdroji energie
  • Komfortní regulace
  • Pohoda
  • Topení a chlazení

   

   

 • 2.Konstrukční výhody

   

   

  • Nízká konstrukční výška
  • Úspora materiálu a hmotnosti
  • Potěr bez dilatačních spár
  • Volnější možnost uspořádání
  • Krátká doba montáže
  • Dlažba keramická nebo z přírodního kamene bez trhlin
  • Vysoká zatížitelnost

   

   

 • 3.Ekologické výhody

   

   

  • Lze realizovat snížený noční provoz
  • Nízká teplota na přívodním potrubí, nízké náklady na vytápění
  • Efektivní pro využití regenerativních zdrojů energie
  • Rychle reagující podlahové topení
  • Nízká spotřeba energie