• Schlüter-BEKOTEC-THERM je podlahové topení pro maximální komfort bydlení s minimální spotřebou energie. 

  • Úspornost
  • Rychlá reakce
  • Nízká konstrukční výška
  • Topí a chladí
  • Vhodné pro mnoho podlahových krytin

Sdílet

Schlüter®-BEKOTEC-THERM

Die Warmwasser-Fußbodenheizung Schlüter-BEKOTEC-THERM punktet durch die niedrige Aufbauhöhe.

Schlüter-BEKOTEC-THERM je teplovodní podlahové topení položené v systému výlisků. Patentovaná konstrukce podlahy s inovativní technikou vytápění činí ze systému rychle reagující klima podlahu s nízkými provozními náklady a mimořádně nízkou teplotou na přívodu.

Díky rychlé a nekomplikované pokládce nabízí BEKOTEC-THERM mnoho výhod již při instalaci. V kombinaci s regenerativními zdroji energie je energeticky úsporné teplovodní podlahové topení maximálně efektivní a příjemné.

<p>Výhody BEKOTEC-THERM</p>

 • Nízká spotřeba energie, nízké náklady na vytápění.

  Úspora energie a peněz

  Geld und Energie sparen mit Schlüter Fußbodenheizungen!

  Plošné topení si v porovnání s konvenčním topením vystačí s poloviční teplotou vody, protože rozdíl mezi teplotou vytápěné plochy a vzduchem v místnosti nemusí být pro efektivní ohřátí místnosti tak velký. Teplota vody na přívodu proto může být o mnoho stupňů nižší. Výsledek: na každý stupeň ušetříte 2% energie a tím peníze při vyúčtování nákladů na vytápění.

  Výhodné pořízení a provoz

  Keramickou klima podlahu BEKOTEC-THERM lze díky promyšlenému systému nainstalovat snadno a rychle, šetří tak již při montáži čas a materiál. Systém boduje i v dlouhodobé perspektivě: Keramická podlaha potřebuje během provozu výrazně méně energie než radiátorové topení a šetří tak měsíc co měsíc peníze.

  Vyšší pocitová teplota

  Protože mírné sálavé teplo ploch poskytuje mimořádně příjemný pocit, může být teplota v místnosti o cca dva stupně nižší než u běžných radiátorů.  Pocitová teplota je stejná - šetří se tak energie.

  Moderní kondenzační technika a Schlüter®-BEKOTEC-THERM

  Účinné zvýšení využití energie je založeno na využívání latentního tepla vázaného ve vodní páře spalin (zisk z částečné kondenzace).

  Vodní pára vzniká při spalování plynu a oleje. Teplo obsažené ve spalinách uniká u běžných nízkoteplotních kotlů společně s vodní párou bez využití komínem do okolí. U kondenzačních kotlů může vodní pára ve výměníku při odvodu spalin kondenzovat a poskytnout tak po procesu spalování další energii pro vytápění. 

  Tento efekt lze efektivně využít pouze u nízkých teplot na vratném potrubí.
  Keramická klima podlaha Schlüter-BEKOTEC-THERM zlepšuje energetickou účinnost při využívání spalného tepla díky nízkým teplotám v systému.

 • Nízká konstrukce. Krátká doba montáže

  Nízká konstrukční výška = málo potěru = krátká doba montáže

  Flache Höhe: Schlüter-BEKOTEC-THERM passt in jedes Heizungsprojekt!

  Rekonstrukce starého objektu nebo bytové prostory v novostavbě: díky velmi nízké konstrukční výšce se Schlüter-BEKOTEC-THERM hodí pro Váš stavební projekt a zaručí Vám krátkou dobu montáže - dlažbu pro Vaši keramickou klima podlahu lze na separační rohož Schlüter-DITRA pokládat okamžitě po dosažení pochozí tvrdosti potěru.

  Není tedy divu, že je systém BEKOTEC u chytrých projektantů a stavebníků na prvním místě, pokud jde o rychlý postup montáže!

  Úspora drahocenného času

  Náš patentovaný systém Schlüter-BEKOTEC-THERM přináší následující výhody:

  • Žádné dlouhé čekání na vyschnutí potěru
  • Zcela odpadá časově náročné natápění potěru
  • Méně materiálu = kratší doba montáže
  • Celkem lze ušetřit až šest týdnů z doby montáže
  • Žádné problémy se slaďováním a kompatibilitou, protože všechny komponenty vašeho topného systému jsou od Schlüter-Systems
   

  Je dobré vědět!

  Schlüter-BEKOTEC-THERM se osvědčuje již mnoho let v tuzemsku i zahraničí. Certifikace LEED naší nové administrativní budovy v Montrealu a platinový certifikát DGNB (Deutsche Gesellschaft für nachhaltiges Bauen /Německá společnost pro udržitelnou výstavbu) potvrzují udržitelnost Schlüter-BEKOTEC-THERM. Objektivní!

 • Dokonalé pro rekonstrukce a renovace.

  Renovace topení se Schlüter

  Protože má Schlüter-BEKOTEC-THERM pouze minimální výšku, ušetříte v porovnání s běžnými systémy podlahového topení cca 70 kilogramů potěru na metr čtvereční.

  Tento štíhlý výsledek je proto ideální pro rekonstrukce a renovace. Naši keramickou klima podlahu lze realizovat již od konstrukční výšky 20 mm po horní hranu potěru. Lze ji tedy použít i v případech, kdy jiné systémy podlahového topení z konstrukčních důvodů nelze použít.

  Také v rámci „lehké“ renovace přesvědčí nízká konstrukční výška Schlüter®-BEKOTEC-THERM – výška místnosti je ovlivněna pouze nepatrně, systém lze pokládat i na stávající dlažbu nebo na potěr

  Plusové body pro statiku a stavební konstrukci

  Se Schlüter-BEKOTEC-THERM tedy zabodujete u statiky a stavební konstrukce! Výpočet je jednoduchý:

  • Menší plošná hmotnost znamená menší statické zatížení Vaší stavební konstrukce.
  • Menší hmota potěru znamená méně vlhkosti během stavební fáze.

   

  Je dobré vědět!

   

  Vedle dlažby z keramiky a přírodního kamene lze použít i jiné materiály, např. parkety, laminát nebo koberec. Dejte Vašim nápadům prostor!

  Jakmile je cementový potěr pochozí, lze přilepit Schlüter-DITRA nebo Schlüter-DITRA-DRAIN 4 a na ni ihned dlažbu. U síranovápenatého (anhydritového) potěru by mělo být dosaženo zbytkové vlhkosti cca 2 %.

   

 • Krátká reakční doba.

  Rychlé zahřátí!

  Durch die geringe Höhe ist die Fußbodenheizung besonders reaktionsschnell.
  Durch die geringe Höhe ist die Fußbodenheizung besonders reaktionsschnell.

  Links: Aufheizverhalten einer konventionellen Fußbodenheizung - rechts: Aufheizverhalten von Schlüter®-BEKOTEC-THERM

  Díky extrémně vysoké účinnosti a nízké konstrukční výšce může tenkovrstvý systém reagovat na teplotní změny rychleji než tradiční systémy, protože se teplo ve vrstvě potěru uvolňuje v blízkosti povrchu.

  Keramická klima podlaha je proto ideální pro provoz s ekologickými regenerativními zdroji tepla, jako jsou tepelná čerpadla. Velké plus: I s konvenčními zdroji tepla šetří nízké teploty na přívodním potrubí životní prostředí a vaši peněženku.

  Patentovaný systém Schlüter-BEKOTEC-THERM  přináší následující výhody:

  • Teplota na přívodu u tradičních radiátorových systémů činila dříve 90-70 °C, u Schlüter-BEKOTEC-THERM činí průměrně cca 30 °C!
  • Díky vzájemně propojeným vzduchovým kanálkům v kontaktní separaci Schlüter-DITRA se teplo šíří mimořádně rychle a rovnoměrně.
  • Systém BEKOTEC-THERM umožňuje realizovat i úsporný noční provoz.
  • Schlüter-BEKOTEC-THERM je ideální partner pro kombinaci s tepelným čerpadlem a solární technikou, jejichž energie navíc postačuje i k ohřevu užitkové vody pro koupelnu a kuchyni.
 • Příjemné pokojové klima.

  Příjemné teplo potřebuje plochu!

  Lidé pociťují teplo jako velmi příjemné, jestliže...

  • ...se teplo obejde bez průvanu.
  • ...mezi vzduchem v místnosti a povrchem stěn a stropu je co možná nejmenší teplotní rozdíl.
  • ...jsou hlava a nohy přibližně stejně teplé.

  Vytápění stěn, stropu nebo podlahy poskytuje všechny tyto výhody. Protože je v porovnání s klasickým radiátorem zahřívána mimořádně velká plocha, není pro šíření tepla nutný téměř žádný pohyb vzduchu.

  Současně není nutné ohřívat podlahu a stěny vzduchem, a proto může být teplotní rozdíl mezi plošným vytápěním a teplotou vzduchu v místnosti pouze několik stupňů Celsia.  A protože je teplotní spád tak malý, budete podlahové topení vnímat jako příjemné s chladnou hlavou i v létě.

 • Topení v zimě, chlazení v létě.

  Topení a chlazení se systémem

  Více než očekáváte

  Mit einer reversiblen Wärmepumpe kann BEKOTEC-THERM im Sommer zum Kühlen eingesetzt werden.

  S naším podlahovým topením je studená dlažba během chladných dnů v zimě nebo na podzim již minulostí. Topný systém BEKOTEC-THERM umožňuje vytvořit příjemné teplo i během mrazu a zároveň topit komfortně a úsporně. Už nikdy nebudete chodit po studené dlažbě a budete mít i v zimě vždy teplé nohy a ideální teplotu vzduchu dle svých potřeb.

  Chlazení v létě

  Pokud Vás od května do září trápí horko, můžete BEKOTEC-THERM používat na jemné chlazení tím, že ovládání topení přepnete jednoduše do režimu chlazení. Bez velkého úsilí tak můžete temperováním plochy udržovat vaše obytné místnosti neustále chladné. Chladicí systémy BEKOTEC-THERM dokážou teplotu v místnosti snížit v porovnání s nechlazenými místnostmi až o 3°.

  Příslušná řídicí a regulační technika patří do výrobního programu BEKOTEC-THERM. Pro chlazení se využívají např. reverzní tepelná čerpadla.

 • Rovnoměrné teplo.

  Tak rychle se můžete cítit příjemně: Separační rohož Schlüter-DITRA má vzduchové kanálky, které se nacházejí přímo pod dlažbou. Teplo z topení se tak šíří mimořádně rovnoměrně a efektivně.

  Výsledek: Schlüter-BEKOTEC-THERM je energeticky úsporná, rychle reagující keramická klima podlaha, která si vystačí s velmi nízkými teplotami na přívodu. Umožňuje to velmi tenká konstrukce potěru.

  Rovnoměrné teplo díky vzduchovým kanálkům

  I v případě větších roztečí při pokládce topných trubek se naše keramická klima podlaha rychle zahřeje na požadovanou teplotu. U nás stojíte vždy oběma nohama na příjemně temperované podlahové krytině.

 • Dlouhá životnost.

  Chytré. Spolehlivé. Dlouhá životnost.

  Dlažba a přírodní kámen jsou pěkné a exkluzivní. Kromě toho se snadno udržují a jsou extrémně odolné. Nepodléhají téměř žádnému opotřebení. Zvláště tehdy, když jsou položeny na správný podklad: S patentovaným BEKOTEC podkladem vytvoříme konstrukci s malým pnutím a efektivně tak zabráníme vzniku trhlin a deformacím.

  Povrch keramické dlažby se dokonale hodí pro každodenní používání, snadno se udržuje, je ohnivzdorný a vysoce zatížitelný. Dokonce autosalony s extrémně vysokým namáháním podlahy důvěřují našemu patentovanému systému Schlüter-BEKOTEC-THERM.

  Dobré důvody ve prospěch BEKOTEC-THERM:

   

  • Dlažba zůstává trvale pěkná a funkční.
  • Trhliny a deformace nemají šanci.
  • Je zaručena vysoká zatížitelnost.
  • Keramické dlažby jsou hygienicky bezvadné.
  • Povrchy jsou ohnivzdorné.
 • Vhodné pro regenerativní zdroje energie

  Budoucnost vytápí plošně.

  BEKOTEC-THERM eignet sich perfekt für den Einsatz mit regenerativen Energiequellen.

  Díky nízkým teplotám na přívodním potrubí je plošné vytápění ideální pro provoz s ekologickými, regenerativními zdroji tepla, jako jsou tepelná čerpadla nebo kombinace se solární technikou.

  Tepelná čerpadla a Schlüter®-BEKOTEC-THERM

  Keramická klima podlaha BEKOTEC zde boduje hned třikrát! Její extrémně nízké teploty na přívodu způsobují :

  • Snížení spotřeby elektřiny na provoz tepelného čerpadla
  • Zlepšení ročního výkonu a tím vyšší energetickou účinnost v průběhu celé topné sezóny
  • Rychlejší amortizaci
  • Trvale nízké provozní náklady


  Solární technika a Schlüter®-BEKOTEC-THERM

  Koeficient ročního využití solárního zařízení, které je součástí vytápění budovy, roste s každým stupněm, o který je systémová teplota nižší. Díky nižším teplotám na přívodním potrubí u podlahového topení lze solární zařízení využívat pro vytápění místností mnohem déle, než je tomu u radiátorového topení. Vytápění budovy tak lze i za slunných zimních dnů pokrýt resp. podpořit vhodně dimenzovaným solárním zařízením. Keramická klima podlaha Schlüter-BEKOTEC-THERM zlepšuje energetickou účinnost při využívání solární techniky.

  Výsledek přesvědčí hned několikrát:

  • Nižší teploty na přívodu lze u plošných topení déle využívat pro vytápění místností.
  • Prodlužuje se doba využívání v průběhu roku. Tím se dosáhne vyšší energetické výtěžnosti v průběhu celé topné sezóny.
  • Zkracuje se doba amortizace zařízení.
  • Jsou splněny požadavky nařízení o šetření energiemi a požadavky zákona o hospodaření energií.
Schlüter-BEKOTEC-EN P/PF

S tepelnou izolací

Schlüter-BEKOTEC-EN P/PF

S integrovanou izolací (DEO 033) pro použití v oblastech s požadavky na tepelnou izolaci, např. na základových deskách.

 • Konstrukční výška: 52 - 69 mm
  (plus separační rohož DITRA)
 • S integrovanou tepelnou izolací
 • Plošná hmotnost od 57 kg/m²
 • Rozestup potrubí 75 mm
 • Topný výkon až 100 W/m²
Schlüter-BEKOTEC-EN F

Univerzální

Schlüter-BEKOTEC-EN F

Univerzální konstrukce pro použití s (kročejovou) izolací i bez ní. Nízká konstrukce, ideální pro novostavby i renovace.

 • Konstrukční výška: 31 - 48 mm
  (plus separační rohož DITRA)
 • Bez izolace, lze však kombinovat s izolací
 • Plošná hmotnost od 57 kg/m²
 • Rozestup potrubí 75 mm
 • Topný výkon až 100 W/m²
 • Nyní i samolepicí (Peel & Stick)
Schlüter-BEKOTEC-EN FTS

Tichý

Schlüter-BEKOTEC-EN FK

Pro optimalizaci kročejového hluku můžete s naším systémem dosáhnout zlepšení tlumení kročejového hluku až o 25 dB podle DIN EN ISO 10140-1.

 • Konstrukční výška: 31 - 43 mm
  (plus separační rohož DITRA)
 • Integrovaná kročejová izolace
 • Plošná hmotnost od 52 kg/m²
 • Rozestup potrubí 50 mm
 • Topný výkon až 100 W/m²
Schlüter-BEKOTEC-EN FK

Lehký

Schlüter-BEKOTEC-EN FK

  

Minimální hmotnosti docílíte s naší nejlehčí a nejnižší konstrukcí. Hmotnost lze dále snížit, kontaktujte nás.

 • Konstrukční výška: 20 - 27 mm
  (plus separační rohož DITRA)
 • Nalepení na podklad
 • Plošná hmotnost od 40 kg/m²
 • Rozestup potrubí 50 mm
 • Topný výkon až 100 W/m²
 • Nyní i samolepicí  (Peel & Stick)
Jak funguje BEKOTEC-THERM?

Konstrukce systému

BEKOTEC-THERM steht in verschiedenen Aufbauhöhen zur Verfügung.

Základem podlahového topení BEKOTEC-THERM je potěrová deska s výlisky Schlüter-BEKOTEC-EN, kterou lze dodat v různých výškách. Mezi výlisky se upínají kvalitní topné trubky BEKOTEC-THERM-HR, poté se položí konvenční potěr. Minimální konstrukční výška po horní hranu potěru činí mezi 20 mm (EN 12 FK) a 52 mm (EN). Díky nízké výšce potřebuje podlahové topení nižší teplotu na přívodním potrubí (pouze 27 až 32 °C) a šetří v kombinaci s moderní topnou technikou náklady na energii.

Možnost připojení na mnoho topných systémů.

Systém lze pomocí rozdělovače topných okruhů Schlüter-BEKOTEC-THERM-HV/DE připojit téměř ke každému stávajícímu topnému systému. Díky nízké spotřebě energie se systém výborně hodí pro provoz s regenerativními zdroji energie, jako jsou tepelná čerpadla nebo solární zařízení. Při použití regenerativních zdrojů energie uplatní podlahové topení i svůj celkový potenciál pro úsporu energie: Podle studie Technické univerzity Drážďany činí potenciál úspor až 9,5 % -  to výrazně šetří Vaši peněženku.

Kratší doba montáže

Při montáži Schlüter-BEKOTEC-THERM neexistují téměř žádné časové prodlevy mezi jednotlivými stavebními kroky: Topné trubky se pokládají mezi výlisky, pokládka potěru se díky úspoře materiálu zkracuje na minimum a rohože DITRA umožňují okamžitě po dosažení pochozí tvrdosti potěru pokládku keramické dlažby. Se Schlüter-BEKOTEC lze navíc upustit od zdlouhavého natápění během zrání potěru, což značně zkracuje délku čekací doby do pokládky dlažby. Schlüter-Systems kromě toho nabízí zpracovateli 5 letou záruku na celý systém.

Systémová skladba v přehledu

Příklad pro všechny BEKOTEC systémy.

 1. Schlüter®-BEKOTEC-EN
  Potěrová deska s výlisky pro uložení topného potrubí Schlüter
 2. Schlüter®-BEKOTEC-BRS
  Obvodová páska
 3. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-HR
  Topné potrubí
 4. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-HV
  Rozdělovač topného okruhu z ušlechtilé oceli s příslušenstvím pro připojení
 5. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-VS
  Skříň rozdělovače
 6. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-ER
  Prostorové čidlo
 7. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-ESA
  Servopohon
 8. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-EBC
  Základní modul „Control“ s připojovacím modulem
 9. Schlüter®-BEKOTEC-THERM-EET
  Časovač (volitelný)
 10. Schlüter®-DITRA
  Kontaktní izolace, separace, vyrovnání tlaku vodní páry, rozvádění tepla

Flexibilní regulační technika ve třech krocích

 • 1.1 ER/WL – prostorové čidlo, dálkově ovládané. Prostorové čidlo pro dálkově ovládanou regulaci teploty. Přístroj přenáší aktuální pokojovou teplotu a nastavenou požadovanou hodnotu rádiovým signálem do připojovacího modulu EAR/WL.
  nebo:
  1.2 ER – prostorové čidlo, připojené kabelem. Prostorové čidlo pro regulaci teploty, připojené kabelem. Přístroj přenáší aktuální pokojovou teplotu a nastavenou požadovanou hodnotu do připojovacího modulu EAR.
  i:
  2.1 EBC – základní modul "Control". Základní jednotka pro provoz pokojové regulace. Na základní modul „Control“ se připojují dálkově ovládané i kabelem připojené připojovací moduly pro prostorová čidla. Lze tak snadno provádět i smíšené instalace a rozšíření. Základní modul napájí pomocí příslušných připojovacích modulů kabelem připojená prostorová čidla malým napětím 5 V a řídí servopohony střídavým napětím 230 V.
  volitelný:
  2.2 EET – časovač. Přídavný časovač EET slouží pro časově řízené snížení teploty. Pro manuální programování ho lze sejmout a poté opět nasadit na základní modul „Control“. Během fází se sníženým provozem se poté zohledňuje snížení teploty o 4 °C. Díky rychlé regulovatelnosti keramické klima podlahy BEKOTEC-THERM splňuje časovač požadavek nařízení na úsporu energií na rychle regulovatelné systémy.

  1.1 ER/WL – prostorové čidlo, dálkově ovládané. Prostorové čidlo pro dálkově ovládanou regulaci teploty. Přístroj přenáší aktuální pokojovou teplotu a nastavenou požadovanou hodnotu rádiovým signálem do připojovacího modulu EAR/WL.
  nebo:
  1.2 ER – prostorové čidlo, připojené kabelem. Prostorové čidlo pro regulaci teploty, připojené kabelem. Přístroj přenáší aktuální pokojovou teplotu a nastavenou požadovanou hodnotu do připojovacího modulu EAR.
  i:
  2.1 EBC – základní modul "Control". Základní jednotka pro provoz pokojové regulace. Na základní modul „Control“ se připojují dálkově ovládané i kabelem připojené připojovací moduly pro prostorová čidla. Lze tak snadno provádět i smíšené instalace a rozšíření. Základní modul napájí pomocí příslušných připojovacích modulů kabelem připojená prostorová čidla malým napětím 5 V a řídí servopohony střídavým napětím 230 V.
  volitelný:
  2.2 EET – časovač. Přídavný časovač EET slouží pro časově řízené snížení teploty. Pro manuální programování ho lze sejmout a poté opět nasadit na základní modul „Control“. Během fází se sníženým provozem se poté zohledňuje snížení teploty o 4 °C. Díky rychlé regulovatelnosti keramické klima podlahy BEKOTEC-THERM splňuje časovač požadavek nařízení na úsporu energií na rychle regulovatelné systémy.

 • 2.3 EAR/WL – připojovací modul, dálkově ovládaný. Moduly pro připojení 2 nebo 6 dálkově ovládných prostorových čidel ER/WL. Připojovací moduly lze kombinovat jednoduchým spojováním. Tímto způsobem lze snadno upravovat a rozšiřovat počet regulovaných místností / topných okruhů a přiřazené servopohony. Každému kanálu připojovacího modulu lze přiřadit 4 servopohony. Lze vytvářet i kombinace s kabelem připojenými připojovacími moduly EAR.
  nebo:
  2.4 EAR – připojovací modul, připojený kabelem. Moduly pro připojení 2 nebo 6 prostorových čidel ER připojených kabelem. Připojovací moduly lze kombinovat jednoduchým spojováním. Tímto způsobem lze snadno upravovat a rozšiřovat počet regulovaných místností / topných okruhů a přiřazené servopohony. Každému kanálu připojovacího modulu lze přiřadit 4 servopohony. Lze vytvářet kombinace s dálkově ovládanými připojovacími moduly EAR/WL.
  i:
  3.1 ESA – servopohony. Schlüter-servopohony regulují průtok na jednotlivých zpětných ventilech rozdělovače topného okruhu (jeden servopohon řídí vždy jeden topný okruh). Jsou vybaveny optickou signalizací funkce a kontrolou přizpůsobení ventilu. Osazují se prostým nasazením.

  2.3 EAR/WL – připojovací modul, dálkově ovládaný. Moduly pro připojení 2 nebo 6 dálkově ovládných prostorových čidel ER/WL. Připojovací moduly lze kombinovat jednoduchým spojováním. Tímto způsobem lze snadno upravovat a rozšiřovat počet regulovaných místností / topných okruhů a přiřazené servopohony. Každému kanálu připojovacího modulu lze přiřadit 4 servopohony. Lze vytvářet i kombinace s kabelem připojenými připojovacími moduly EAR.
  nebo:
  2.4 EAR – připojovací modul, připojený kabelem. Moduly pro připojení 2 nebo 6 prostorových čidel ER připojených kabelem. Připojovací moduly lze kombinovat jednoduchým spojováním. Tímto způsobem lze snadno upravovat a rozšiřovat počet regulovaných místností / topných okruhů a přiřazené servopohony. Každému kanálu připojovacího modulu lze přiřadit 4 servopohony. Lze vytvářet kombinace s dálkově ovládanými připojovacími moduly EAR/WL.
  i:
  3.1 ESA – servopohony. Schlüter-servopohony regulují průtok na jednotlivých zpětných ventilech rozdělovače topného okruhu (jeden servopohon řídí vždy jeden topný okruh). Jsou vybaveny optickou signalizací funkce a kontrolou přizpůsobení ventilu. Osazují se prostým nasazením.

Pokládka BEKOTEC-THERM


Systémová řešení

 

Technické detaily systému P/PF F F-PS FTS FK FK-PS
Výška systému (včetně DITRA)  57 - 74 36 - 53  36 - 53 36 - 48  25 - 32  25 - 32
Výška potěrové desky s výlisky (mm) 44  23  23 18 + 5  12  12
Krycí vrstva potěru (mm) 8 - 25 8 - 25 8 - 25 8 - 20  8 - 15  8 - 15
Průměr trubky (mm) 16  14  14 | 16 12  10  10
Rozestupy potrubí (mm) 75 - 300 75 - 300 75 - 300 50 - 300 50 - 300 50 - 300
Potřeba topného potrubí (m/m²) 13,33 - 3,33 13,33 - 3,33 13,33 - 3,33 20 - 3,33 20 - 3,33 20 - 3,33
Max. topný výkon (W/m²)
(pokojová teplota 20 °C /
teplota na přívodním potrubí 40 °C)
140 - 40  130 - 40  130 - 40 
140 - 40 
145 - 30  145 - 30  145 - 30
Max. délka topného okruhu při pokojové
teplotě 20 °C / teplotě na přívodu 40 °C
47 - 101  54 - 107  - 57 - 91  47 - 67  -
Min. plošná hmotnost (kg/m²) 57  57  57 52  40  40
Min. objem potěru (l/m²) 28,5  28,5  28,5 26  20  20
Max. užitné zatížení (kN/m²) až do 5  až do 5  až do 5 až do 5  až do 5  až do 5

Další informace o BEKOTEC-THERM</br></br>

 • Úspora energie – adaptivní regulace

  Der adaptive hydraulische Abgleich steigert den Komfort – und spart bis zu 20% Energie! Schlüter-BEKOTEC-THERM-EAHB ist ein Stellantrieb für den adaptiven hydraulischen Abgleich mit Anschluss für Schlüter-Heizkreisverteiler mit M 30 x 1,5 Anschlussgewinde. Další čtení
 • Downloads

  V sekci Downloads naleznete ceníky, technické listy a další informace pro investory, řemeslníky, architekty a projektanty.

  Přejít do sekce Downloads
 • Výpočet topného okruhu

  Náš kalkulátor topných okruhů Vám pomůže při plánování keramické klima podlahy. Nastavením různých parametrů zde pro Váš projekt vypočtete individuální spotřebu materiálu.

  Výpočet topného okruhu
 • Výpočet nabídky

  Kolik stojí Schlüter-BEKOTEC-THERM? Zjistěte paušální a nezávaznou cenu Vašeho nového podlahového topení. Spočítat náklady

Sdílet