Typy podlahového topení

Elektrické nebo teplovodní?

Podlahové topení představuje plošné vytápění. Zpravidla je provozováno s teplou vodou, která cirkuluje v topných trubkách. Ty se instalují v podlahové konstrukci do potěru nebo na něj – zvenku jsou však neviditelné.

Moderní doplněk k teplovodnímu podlahovému topení představují elektrické topné systémy. Skládají se z topných kabelů, které se v ohřívané oblasti pokládají přímo pod podlahovou krytinu. Tímto způsobem lze s časovým ovládáním ohřívat přechodně podlahové krytiny v částech ploch nebo v celých plochách. 

Přemýšlíte, pro který z těchto systémů se máte rozhodnout? Který systém se pro vás nejlépe hodí? Hezké je: Schlüter-Systems se hodí vždy! Pro maximální flexibilitu lze oba systémy dokonce kombinovat – pro váš objekt tak jistě naleznete vhodné plošné vytápění.

Poradenství pro individuální řešení

Zaměřujeme se na vaši individuální situaci: Žijete v novostavbě? Provádíte rekonstrukci starého objektu? Jaké podlahové krytiny chcete pokládat? Jaké vytápění se používalo doposud? V závislosti na výše uvedeném vám nabídneme odpovídající řešení.

Nezávisle na tom, zda se rozhodnete pro teplovodní nebo elektrické podlahové topení nebo pro jejich kombinaci, naši kompetentní Schlüter systémoví řemeslníci mají vždy nejaktuálnější odborné znalosti. Do toho počítáme znalost inovativních systémových řešení — od úspory energie po komfort bydlení. Máme pro vás proto vždy spolehlivé řešení.